​Erol Taş’ın eski damadıydı… Ferit Çiçekli’nin 27 yıllık evlat hasreti…


Yeşilçam’ın kötü karakter oyuncusu olan Erol Taş’ın kızı Müjgan ile 1997 yılında evlenen Ferit Çiçekli’nin bir oğlu oldu. Mutlu bir evliliği varken çocukları 4 yaşlarına geldiğinde kaynanası Elmas Taş ile arası bozuldu. Ferit Çiçekli evi terk etmek istedi fakat eşini ve torununu bırakamadı.

Kaynanasının kendisini evden kovmasından sonra Ferit Çiçekli defalarca Erol Taş’ın evinin kapısına dayanıp eşi Müjgan ile oğlu Erdi’yi istedi ancak kapılar yüzüne kapandı. Çiçekçi 5 yıl boyunca ailesini göremedi.

MAHKEME KARARIYLA AYDA BİR KAÇ GÜN GÖRME HAKKI VERİLDİ

Sabah’ın haberine göre karakola başvuran Ferit Çiçekli bebeklikten bu yana göremediği çocuğunu haftada bir görme şansı yakaladı. 5 yıl sonra evladını alan Çiçekli oğlunu ailesine götürdü. Fakat oğlum diye sarıldığında küçük Erdi’nin hiçbir şey yemediğini gördü. Oğlum neden yemek yemiyorsun diye sorduğunda ise Erdi’nin ‘Orada sakın yemek yeme yoksa seni zehirlerler’ diyerek tembihlendiğini öğrendi. Ferit Çiçekli ise aynı yemekten kendisi ve evdekilere yedirerek “oğlum ben senin babanım neden seni zehirleyeyim ” diyerek küçük çocuğun güvenini kazanmaya çalıştı.

EVİ DEĞİŞTİRİP ÇOCUĞU KAÇIRDI

Ferit Çiçekli ikinci defa çocuğunu görmek için Erol Taş’ın evine geldiğinde ise ailenin taşındığını öğrendi.

Şarkköy’e gittiklerini öğrenen Ferit Çiçekli’de peşlerinden gitti. Daha sonra ailenin izi İzmir’de kayboldu. Elmas Taş bu defa da kızını ve torununu Antalya’da akrabalarının yanına götürdü.

OĞLUNUN TİŞÖRTÜNÜ GİYİP KÖPRÜYE TIRMANDI

Oğlu ve eşi kendisinden kaçırılan Ferit Çiçekli 2005 yılında oğlunun fotoğrafını tişörte bastırarak15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne çıktı.

“Oğlumu getirin yoksa inmem” diyen Ferit Çiçekli’yi Hülya Koçyiğit ikna etti. Köprüden indikten sonra yine evladı gösterilmeyen Ferit Çiçekli üç kez çıktığı köprüde bu defa “Erol Taş oğlumu getirmeden inmem” dedi.

Erol Taş oğlu Erdi’yi köprünün ayağının en üst noktasına kadar çıkarıp gösterdi. Oğlunu karşısında gören Ferit Çiçekli’ye oğlu Erdi de “Baba atlama ne olur sen ölürsen ben kime baba diyeceğim” deyince polislere teslim oldu. Köprüden inip çocuğuna kavuşmayı hayal ederken Erol Taş ve oğlunun olay yerini terk edip gittiklerini öğrendi.

DEFALARCA KAPILARINA DAYANIP OĞLUNU VE EŞİNİ İSTEDİ

Köprüdeki evlat eylemi sonrasında yine Erol Taş’ın kapısına dayanan Ferit Çiçekli çocuğunu ve eşini göremedi. Yıllarca evlat hasreti çeken Ferit Çiçekli, “Yıllarca beni oğluma hasret bıraktılar Her kapılarına dayandığımda ya polis çağırdılar yada kapıları yüzüme kapattılar” dedi.

Oğul hasretiyle yanıp tutuşurken bu defa da tişörtüne yine oğlu Erdi’nin fotoğrafını bastırarak Ankara’ya yürüdü . Ankara’ya yürürken İzmit’e kadar geldiğinde Devlet Bahçeli’nin konvoyu denk geldi. Devlet Bahçeli gel seni Ankara’ya kadar götürelim dedi. Çiçekli ise evladını görmek ve kavuşmak için yürüdüğünü belirterek teşekkür etti.

Devlet Bahçeli’nin elinden geleni yapacağını söylediğini belirten Ferit Çiçekli, “Ben oğlum için kararlı şekilde Ankara’ya yürüdüm. Yolda bir çok insan bana destek verdi. Başbakanlık’ta Oran Sitesinde Bülent Ecevit ile görüştüm. Korumalar beni engellemeye çalıştığında Bülent Ecevit bırakın onu o bir baba çocuğu için gelmiş” diyerek yanındaki koruması Atilla Beye konuyla ilgilenilmesini söyledi.

Oğlunu yıllarca aramasına rağmen bulamadığını ve her gün evlat hasretiyle gözyaşı dökmekten göz pınarının kuruduğunu belirten Ferit Çiçekli, “2024 yılı oldu 27 yıldır benim tek isteğim oğlumu bulup sarılarak babalık duygusunu yaşamak istiyorum. Ama bana bunu fazla gördüler. En son Avrupa ülkelerine ve oradan da Amerika’ya gittiğini öğrendim. ABD’ye kadar gidip aradım yine bulamadım. Babam daha 82 yaşında bana ‘torunumu getir son bir defa göreyim’ dedi ama yine görmeden hayatını kaybetti. Bende oğlumu göremeden bu hayattan göçüp giderim diye korkuyorum.” dedi.

Yıllarca oğlunu arayan baba 27 yıl sonra izini buldu. Telefonunu tespit edip irtibata geçmek istedi. Babalar günün yaklaşmasına sayılı günler kala oğluna “Oğlum Erdi ben senin babanım yıllardır seni arıyorum bir türlü bulamadım” diye mesaj atan baba, “O mesajdan sonra da engellendim” dedi. Acılı babanın tek isteği şimdi oğlunu son bir defa görmeden ölmemek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir